O ustawie 447, wojskach NATO w Polsce i strajkach: Szkoły należy jak najszybciej sprywatyzować!

Zobacz

Jacek Wilk stwierdza, że rząd przedłuża strajk nauczycieli, realizując przy tym swoje polityczne cele. Mówi również, iż należy sprywatyzować szkoły, aby nie dochodziło do podobnych do dzisiejszych strajków. Ponadto odnosi się do sprawy ustawy 447 w kontekście notatki opublikowanej przez Stanisława Michalkiewicza, wedle której „kwestia restytucji mienia żydowskiego musi być rozpatrywana w horyzoncie czasowym 2019 roku”. Żąda, aby polski rząd wyjaśnił temat tajemniczej notatki.

Komentuj (4)

0 0 votes
Ocena z komentarzy
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jasiu
2 lat temu

Największą głupotą byłoby sprywatyzowanie szkół – szkoły państwowe należy przekazać samorządom i problem strajków się skończy

marzan
Reply to  Jasiu
2 lat temu

Szkoły SĄ samorządowe i jak widać problem się nie skończył.

Jasiu
Reply to  marzan
2 lat temu

Jako budynki – szkoły są samorządowe ale finansowane są przez Państwo – czytaj samorządy dostają subwencję oświatową, Samorządy są tylko pośrednikiem w przekazywaniu pieniędzy – wynagrodzeń dla pracowników oświaty. Gdyby szkoły były w całości finansowane ze środków samorządowych, to głównym pracodawcą nie byłoby Państwo (MEN), a byłby Wójt, Burmistrz czy… Czytaj więcej »

marzan
Reply to  Jasiu
2 lat temu

Szkoły SĄ samorządowe. I właśnie ten wójt, burmistrz itd są organami które zarządzają szkołą – np mianując dyrekcje i je odwołując. Państwo ma dwa zadania w tych szkołach: przysyła forsę w ramach subwencji i utrzymuje kuratoria, które sprawdzają jakość pracy kadry nauczycielskiej. Ale generalnie szkoła należy do danej gminy, to… Czytaj więcej »

Promuj!
Więcej (5)

Inne

Ostatnio poruszane tematy