Nie słuchajcie ludzi, którzy mówią, że nie macie grzechów!

Zobacz

Maryja od momentu poczęcia była wolna od wszelkiego grzechu, którego mogłaby się dopuścić, ale również od dziedziczonego przez nas grzechu pierworodnego. Stało się tak ze względu na swoje przyszłe zbawcze wydarzenie Zwiastowania. Mocą szczególnej Bożej łaski Maryja została poczęta w łasce uświęcającej, wolna od wszelkich następstw grzechu pierworodnego.


Historia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu jest bardzo długa. Teologowie chrześcijaństwa już od pierwszych wieków wskazywali na szczególną rolę Maryi i jej wybranie. Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jako dogmacie została uroczyście ogłoszona przez papieża Piusa IX 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus w obecności 54 kardynałów i 10 arcybiskupów.

Niepokalanie Poczęcie Maryi Panny jest jednym z najważniejszym maryjnych świąt grudniowych. Gdybyśmy jednak głębiej pochylili się nad nauczaniem dzisiejszego Kościoła, moglibyśmy dojść do wniosku, że wszyscy jesteśmy niepokalanie poczęci, ale czy to prawda? O Niepokalanym Poczęciu Maryi Panny Marek Miśko rozmawia z Pawłem Lisickim.
wSensie.tv

Komentuj (0)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Promuj!
Więcej (5)

Lockdown DO MARCA w UK! Kiedy to się skończy?

Czy Brytyjczycy się poddali? Koniec z dumnym Albionem.


Nie chcemy żadnej tarczy 2.0

Tomasz Kwiek (restauracja U Trzech Braci): Ja już dawno tych tarcz nie nazywam pomocą. To jest jakaś forma częściowego odszkodowania za to, że ktoś po prostu pozamykał ludziom biznesy.


Rośnie opór wobec restrykcji sanitarnych!

Władza traci kontrolę? Żółtek i Pitoń łączą siły?


PiS CELOWO NISZCZY prywatne firmy!

Artur Dziambor SZOKUJE: A wszystko w świetle prawa!


W Niemczech klienci banków tracą pieniądze

To jedno z największych zagrożeń dla ekonomii.


Inne

Ostatnio poruszane tematy