Do Polski docierają – znane dotąd z innych kontynentów – zjawiska o charakterze religijnym. Zmianie ulega katolicka pobożność. Zachodzące procesy tłumaczy ks. dr hab. Andrzej Kobyliński, teolog, filozof i etyk badający problematykę pentekostalizacji chrześcijaństwa.

PCh24.pl


Prosimy o przekazanie tego materiału innym.

4 komentarze

  1. mysle, ze „problem” jest zupelnie gdzie indziej, a w rozmowie nie bylo o tym nawet slowa …

  2. KK rozpada sie z powodu odejscia od Prawdy Ewangelicznej, naucza nauki ktore sa sprzeczne z Biblia. Przyklad pierwszy , pierwsze przykazanie zostalo zmienione, to przykazanie zabrania balwochwalstwa ktore jest tak powszechne w KK. odsylam do 2 Moj. roz.20. Maria matka Jezusa zostala wyniesiona przez KK do pozycjii bostwa . gdzie katolicy modla sie raczej do niej niz do Chrystusa Pana.Jest to grzech balwochwalstwa gdyz napisano :przeklety ktory polega na czlowieku:ksiega Jeremiasza. Nauka o czyscu jest sprzeczna ze Slowem gdyz napisano ;raz jest dane czlowiekowi umrzec a potem sad. List do Heb. 9 w27. Polacy czytajcie Pismo Sw. tylko tam jest Prawda Chrystusowa. nawracajcie sie do Chrystusa , tylko on jest posrednikiem miedzy Bogiem a czlowiekiem , Pan Jezus Chrystus powiedzial Ja Jestem Droga , Prawda i Zywot.

    1. to żadne wytłumaczenie Kościół Katolicki zawsze czcił Matkę Boską Prawosławni Ormianie Syryjczycy też a to co mówi ten profesor teolog to dotyczy obecnych tendencji. Obecnie świat staje się laicki coraz więcej ludzi nie wierzy w Boga nawet przestali być deistami a są absolutnymi ateistami ba nawet klerykałami. To że jest zwrot do zielonoświątkowców, czego ja nie zauważam to może okazać się dobre . Obecny kościół to nie ten co 1000 lat a ten za 100 czy 500 też będzie inny. A Pismo Święte niezwykle ważne ale każdy znajdzie coś tam aby udowodnić swoje racje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *