„Każdy leśnik powie, że to poroniony pomysł. To element federalizacji”

UE chce przejąć polskie lasy!

1 Response

 1. Robert Grzeszczyk pisze:

  W lipcu 2021 roku UE przyjęła Nową Strategie Leśną UE 2030. Kto wówczas zarządzał LP i Ministerstwem.
  Zniszczenie Puszczy to wynik polskich legislacji.
  „Kornik kluczowym elementem lasu” – to tytuł opracowania profesora Instytutu Badawczego Leśnistwa finansowanego przez Lasy Panstwowe.
  Ekologisci i ich stowarzyszenia nie tworzą legislacji.
  Pierwsze decyzje o zniszczeniu gospodarki leśnej w puszczańskich nadleśnictwach podjął Dyrektor Generalny LP Tomaszewski w 1998, czyli 6 lat przed wstąpieniem Polski do UE, gdy Ministrem był Szyszko.
  Polska jest wzorcem dla unijnej zielonści i fitu z powodu trwajacej w LP ekologizacji począwszy od połowy lat 90-tych .
  To wowczas zmieniono zapisy Instrukcji Urządzania Lasu ograniczając pozyskanie do 50% przyrostu. To był i jest ewenement w skali Europy. I ekologistyczny, beznaukowy wtręt. Innymi slowy zdecydowano tym sposobem ze bedzie się odkladalo 50 procent nie pozyskanej masy, kwalifikującej się do pozyskania. Jak ta masa ma sie odkladać? Ano w produkcji truchla. To była decyzja innego Dyrektora Generalnego LP J. Dawidziuka w obecności Ministra S. Żelichowskiego.
  W 2014 nie chodziło o prywatyzacje lasów, co twierdzi rzecznik LP, lecz o „kontrybucję” w kwocie 1,5 miliarda zł, którą z LP ściagnął Min. Rostowski. Calkim legalnie, będąc wowczas zarządcą Skarbu Panstwa. Lasy Panstwowe nic nue mają bowiem, a tylko sa od zarzadzania majatkiem Skarbu Panstwa. I robia to źle, bo z pozycji administracji a nie firmy.
  Czy to nie Szyszko ustalił polską wersję Natura 2000? Jakże rekstrykcyjną w stosunku do rozwiazań w innych krajach. Miał możliwość wypowiedzieć jej warunki, zgodnie z końcowymi zapisami znajdujacymi się w tych dwóch dyrektywach UE. Bo dyrektywy nie są prawem, a jedynie ramą do podjecia wewnętrznych legislacji w każdym z krajów członkowskich UE. Warto pamietać że te dwie dyrektywy przyjęto, gdy się jeszcze nikomu nie śniło o upadku muru berlińskiego. Były wiec dedykowane krajom starej Unii i jej zniszczonym zasobom. To, że Polska przyjęła super rekstrykcyjne rozwiązania własne, i do dziś ich nie zmieniła, to nie jest pytanie do Unii, ani do TSUE, lecz do polskich decydentów. Dziś wprowadzaĵą kolejny etap niszczenia polskich leśnych zasobów – lasy szczególnej troski społecznej czyli „lasy miejskie”. Na powierzchni kilkuset tysiecy hektarów. To ɓędzie kolejny wzorzec ekologistycznego standardu dla Unii i świata. I kolejny gwóźdź do polskiej trumny.
  Oczywiscie zniszczenia materialne są istotne. Ale ważniejsze są zniszczenia moralne. Mamy tu ich dobry przyklad. Gdyby tylko dotyczyły uczestników tej „patriotycznej” audycji. Niestety one oddziałują. Mam nadzieję, że coraz słabiej.
  Smutne, żałosne jest przygotowanie Pani dziennikarz do tego wywiadu. Jeśli można to nazwac wywiadem, a nie przyjeciem oświadczenia, w wielu miejscach mijającego sie z prawdą.
  https://www.polskawlesie.pl/las/kiedy-podpisano-wyrok-na-puszcze-bialowieska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *