Rozmowa z Krzysztofem Karoniem


Prosimy o przekazanie tego materiału innym.

32 komentarze

 1. Pragnę jedynie przypomnieć, że Pan Krzysztof Karoń przedstawia doskonałą analizę rzeczywistości ale w kwestii rozwiązań jest marksistą. Widać za dużo się naczytał i się wciągnął.

  1. Krystyna Fogel Jest. Możesz się Pan nie zgadzać do woli, ale Karoń to marksista. Ba, gadałem z nim o tym osobiście pod jednym z filmów. Skończyło się tym, że potem zaatakował nominalizm tj, że pojęcia, to co nam się we łbie roi i co myślimy nie istnieje realnie. Pan go zapyta czy jest nominalistą?
   Chętnie zobaczę jak kluczy i się wykręca – bo facet jest idealistą.
   Jednakże zrobił masę dobrej roboty! Tylko niech nie gada o rozwiązaniach. Analizuje świetnie – rozwiązania ma patologiczne.

  1. Hegel to idealistyczny idiota. Z niego pośrednio wyrasta marksizm. Pośrednio, bo bezpośrednio – pochodzi od uwielbianego przez wszystkich Platona.

  1. W końcu to właśnie niesławny Adolf uchodzi za protoplastę różnorakich emotikon, których używają prawie wszyscy, choćby i na tym portalu 😉 W moim skojarzeniu, takie „Adolficze”, nie poklatkowo ujęte scenki, przywodzą raczej wystąpienia na mównicy sejmowej posłanki Gasiuk-Pihowicz. Wystarczy wyłączyć fonię i tylko patrzeć 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=PuhouhLG4nk

  2. No cóż, nie bezpodstawnie kreuje się olimpiady dla fizycznie i intelektualnie sprawnych inaczej. To ważne i potrzebne, ale mniejszość nigdy nie osiągnie rangi większości 🙂

  3. No tak, ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym, dla czego niektórym, co najmniej równie sędziwym i doświadczonym odmawia się prawa głosu, a jest ich więcej niż mniej od tych decyzyjnych krzykliwie zabiegającym o własną egzystencję. Taka mniejszość nie powinna mieć racji bytu. Głos ludu, głosem narodu głosem nadrzędnym. A tu jakieś PO i nowocześni żądają przywilejów jakby prawo większości o samo stanowieniu ich nie dotyczyło. Społeczeństwo to nie naród tak jak gość to nie współwłaściciel.

  4. Po zdaniu twierdzącym, powinien być spójnik twierdzący, ale – takim spójnikiem nie jest. W demokracji wszyscy mają tylko jeden głos :)))

  5. To nie ma znaczenia czy spójnik czy inna greko-fenicka fantasmagoria gramatyczna. Fakt jest jeden, gospodarzami w Polsce są Słowianie. Reszta to mniej lub bardziej pożądani goście 😉

  6. rdzennymi gospodarzami byli historyczni Polacy, którzy do reformacji posługiwali się łaciną i niemieckim 🙂

 2. To jest konflikt między prawdą w definicji Tomasza z Akwinu: „Prawda jest zgodością intelektu z rzeczywistością” i twierdzeń prawdziwych udowodnionych w matematyce oraz „półprawdą zgniłego konsensusu”
  PS. „Królowa nauk” przetrwa każdą cywilizację i jej owoce będą służyć „jej podwładnym” 😉
  PPS. „W matematyce nie ma drogi dla królów” i trzeba uporu by ją zgłębiać, lecz mając „czekan” logiki matematycznej to wspinanie się staje się możliwe. A jak to powiedział ś.p. himalaista Tomasz Mackiewicz: „Tutaj jest się bliżej Boga” 😉 Pozdrawiam panie Krzysztofie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.