Ingerencja w Msze Świętą była zachwianiem sensu kapłaństwa

Zobacz

Media w Polsce obiegła informacja, że syn byłej premier Beaty Szydło X. Tymoteusz Szydło w Oświęcimiu będzie celebrował Msze Święte po łacinie.

Rzesza specjalistów od Kościoła zaczęła snuć teorie spiskowe twierdząc, że celebrowanie Liturgii po łacinie przez X. Tymoteusza Szydło jest efektem „działań” byłej premier. Dziennikarze w pogoni za sensacją zaczęli określać Mszę Świętą w tradycyjnym rycie jako coś starożytnego, specjalnego, niezwykłego, niespotykanego.

O tym czym jest Msza Święta w tradycyjnym rycie i czym jest dla katolików? O tym Paweł Lisicki i Marek Miśko

Komentuj

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Gostek2
1 rok temu

Jeśli obecnie opozycja kogoś atakuje,wyśmiewa i krytykuje to znaczy,że działania jego są słuszne i należy je akceptować.Od lat wiadomo,że opozycja nie broni polskiej racji stanu tylko zachodnich interesów.

Promuj!




Więcej

Ustawa o mandatach to absolutna granda

Magdalena Wilk: Obostrzenia są niekonstytucyjne.


Podbój Europy z Schumanem

Prof. dr hab. Zbigniew Krysiak i Małgorzata Jaroszek


Czy Kaczyński zmiażdży Pitonia?

Czy VETO zostanie zniszczone?


Góralskie Veto zmiecie rząd PiS?

Cała Polska się buntuje!


Może wystąpić fala powikłań po szprycowaniu!

Dr Zbigniew Hałat: Musimy skupić się na wczesnym leczeniem.


Inne

Ostatnio poruszane tematy