Musimy zrobić wszystko, aby Timmermans nie został przewodniczącym KE

Prof. Zdzisław Krasnodębski mówi o przyszłym Parlamencie Europejskim, gdzie Polska najpewniej znajdzie się w grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Sądzi, że socjaliści, liberałowie, zieloni będą próbowali stworzyć koalicję przeciwko EKR, wszakże później poróżnią ich poglądy i się rozpadną. Niemniej jednak na razie politycy Prawa i Sprawiedliwości rozmawiają z innymi prawicowymi europejskimi parlamentarzystami, aby stworzyć silny blok w PE.

Nie obronimy Polski prowadząc łagodną politykę. PiS musi mieć politykę paneuropejską

Prof. Zdzisław Krasnodębski o wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w 2019 roku. Czynniki narodowe i ideowe będą według wiceprzewodniczącego PE odgrywały kluczową rolę w kampaniach wyborczych europejskich polityków. W kontekście tych wyborów mówi, kto ma szanse znaleźć się w tym parlamencie. Wedle słów prof. Krasnodębskiego w Europie poszerza się krąg katolickich polityków.

W UE liczono, że Macron podtrzyma układ i go zreformuje. Teraz tak się nie stanie

Prof. Zdzisław Krasnodębski podejmuje temat sytuacji kryzysowych w czterech największych państwach Europy: Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech. Stwierdza, że Polska na tle tych potęg wychodzi na państwo stabilne, które w świetle tych wydarzeń może wyjść in plus. Ponadto obala kalumnie totalnej opozycji dotyczące braku demokracji w Polsce.