Witold Pilecki – wzór dla nowych pokoleń

Rotmistrz Witold Pilecki jest jednym z bardziej znanych polskich bohaterów z okresu II wojny światowej. Okazuje się, że pomimo upływu wielu lat nie wszystkie fakty z jego życia zostały w pełni poznane. Co w biografii ochotnika do Auschwitz, uznanego przez brytyjskiego historyka Michaela Foota za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi II wojny światowej, nie ujrzało do tej pory światła dziennego? A przede wszystkim jakim był człowiekiem?

Dla Izraela przyjazd Żydów z Polski był błogosławieństwem

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Warszawie w okolicach Dworca Zachodniego funkcjonował obóz zagłady. Więziono w nim głównie Polaków, mieszkańców warszawy. Mimo szerokiego dostępu do wiedzy nadal mało wiadomo na jego temat.

Upadek komunizmu był wspaniały, ale to, co zrobiliśmy z naszą wolnością, już nie

Bronisław Wildstein opowiada o powstaniu swojej książki oraz obłudzie i hipokryzji większości mediów prywatnych w odniesieniu do działań rządu i roli establishmentu III RP w tym procesie.

Unia Europejska dąży do likwidacji państw narodowych. To cel Manifestu z Ventotene

Tomasz Cukiernik – 15 lat temu napisał książkę „Socjalizm według Unii”, w której udokumentował niezliczone przypadki marnowania zasobów i ograniczania naszej wolności. W ciągu 15 lat stworzył niezliczoną ilość artykułów na temat gospodarki i państwa.