Czy współcześni Polacy to patrioci?

Zobacz

„Nowoczesny” patriotyzm Marii Peszek, czy patriotyzm śp. bohatera gen. Janusza Brochowicza-Lewińskiego „Gryfa”? Jak kochać kraj w warunkach pokoju? W tle dyskusji ustawa 447, zasługi Polonii i recepty na budowanie skutecznej polityki historycznej. Goście Piotra Barełkowskiego: Piotr Apel z Kukiz’15 i Maciej Maciejowski z Konfederacji.

Komentuj (4)

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
marzan
1 rok temu

Patriotyzm buduje się pisząc książki o dawnych bohaterach i kręcąc filmy. Jeden „Pan Wołodyjowski” przysporzył Polsce więcej patriotów niż wszystkie nudne, sztuczne i patetyczne pompy urzędowe z przemówieniami rozmaitych Błaszczaków, Klichów i im podobnych urzędasów. Ameryce, by mieć tłumy patriotów gotowych dla ojczyzny coś tam zrobić, wystarczy tak naprawdę „Szeregowiec… Czytaj więcej »

marzan
1 rok temu

Płacenie podatków, sprzątanie po psie, dbanie o gospodarkę czy społeczność lokalną to nie jest żaden patriotyzm – bo (gdyby w II RP ktoś wpadł na pomysł sprzątania psich kup) wszystkie te cechy miałby taki np Stefan Bandera, obywatel Rzeczypospolitej. Który, jak chyba wiemy, dobrym polskim patriotą nie był. Przykładnymi obywatelami,… Czytaj więcej »

Maciej
Reply to  marzan
1 rok temu

„który dzieli się swym wysokim dochodem z biedniejszymi rodakami”. Niech żyje socjalizm!!! Hitler nie był aby socjalistą patriotą? Piękny kur…a wzorzec.

marzan
Reply to  Maciej
1 rok temu

Hitler jakimś wielkim socjalistą nie był, skoro wielki kapitał miał się w Niemczech dobrze za jego panowania. Patriotą pewnie był. I niczego by się nie mówiło złego o Hitlerze, gdyby nie inna jego cecha, nie mająca się nijak ani do socjalizmu, ani patriotyzmu – czyli agresywność i imperialistyczne zakusy. Gdyby… Czytaj więcej »

Promuj!
Więcej (5)

Rewolucja w USA! Co dalej z Trumpem?

Dr Mira Modelska-Creech


Lockdown DO MARCA w UK! Kiedy to się skończy?

Czy Brytyjczycy się poddali? Koniec z dumnym Albionem.


Nie chcemy żadnej tarczy 2.0

Tomasz Kwiek (restauracja U Trzech Braci): Ja już dawno tych tarcz nie nazywam pomocą. To jest jakaś forma częściowego odszkodowania za to, że ktoś po prostu pozamykał ludziom biznesy.


Rośnie opór wobec restrykcji sanitarnych!

Władza traci kontrolę? Żółtek i Pitoń łączą siły?


PiS CELOWO NISZCZY prywatne firmy!

Artur Dziambor SZOKUJE: A wszystko w świetle prawa!


Inne

Ostatnio poruszane tematy