Czy to już apostazja?

Synod amazoński trwa w najlepsze i zyskuje coraz większą liczbę przeciwników. W ocenie hierarchów Kościoła Katolickiego jest to najbardziej politycznie poprawny synod w historii.

Jak zauważył biskup pomocniczy diecezji Hertogenbosch Robert Mutsaerts na trwający obecnie synodzie hierarchowie Kościoła dyskutują na kwestie związane z poziomem oceanów i jak przekonują, że przede wszystkim należy słuchać.
W ocenie biskupa na trwającym synodzie „próbuje się przepchać cele jakiejś ukrytej agendy, i jest to agenda o wybitnie zielonej barwie”. Jednocześnie biskup wyraża ubolewanie, że nikt nie troszczy się o zbawienie dusz.
Ogromne kontrowersje wśród wiernych wzbudziła również obecność pogańskich symboli i obrzędów podczas trwającego synodu. W imię poprawności politycznej i „otwartości” w ogrodach watykańskich pośród dzieł artystyczno-liturgicznych wystawiono kilka 50-centymetrowych figurek Pachamamy.
Ostatnio w Internecie pojawił się film, na którym widać, jak dwóch mężczyzn niesie pogańską rzeźbę, którą następnie wrzucają do Tybru. Wieczna rzeka znowu oczyściła Rzym, a może i całe Chrześcijaństwo?
O pogańskich bożkach obecnych na synodzie i samym synodzie Marek Miśko rozmawia z Pawłem Lisickim
wSensie.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *